czwartek, 29 stycznia 2015

Konkurs


Z okazji drugich urodzin Mackalnia organizuje konkurs na opowiadanie.

Mamy dla Was do wyboru trzy kategorie z pewnymi określonymi wymaganiami. Są to:
1. Kryminał – w którym musi zostać zamordowany kamerdyner.
2. Fantasy – ale uwaga, nie akceptujemy high fantasy ani takiego z uniwersum będącego lekko zmodyfikowanym średniowieczem. Od opowiadania wymagamy natomiast albo pojawienia się elementów baśniowych, albo osadzenia w polskich czy podobnych polskim realiach.
3. Opowiadanie historyczne – w którym istotnym motywem musi być skandal. Interpretacja owego słowa dowolna, epoka również do wyboru.

Wybierać najlepsze prace będzie na pewno Gaya i ja, być może również ktoś inny z załogi.

Nagrody:
– za najlepsze fantasy Cyrk Nocy Erin Morgenstern,
– za najlepsze opowiadanie historyczne Lala Jacka Dehnela,
– za najlepszy kryminał do wyboru Zagadki/Przygody Sherlocka Holmesa Arthura Conan Doyle’a lub Dom zbrodni Agathy Christie.
Oczywiście jeśli zwycięzcy ustalą to między sobą i się zamienią, mogą otrzymać książki nie ze swojej kategorii.

Ilość zgłoszeń na jedną osobę jest nielimitowana, można przesłać dowolną ilość opowiadań do dowolnych kategorii.
Opowiadanie powinno zawrzeć się w 50 tys. znaków (za niewielkie przekroczenie nie będziemy karać, ale uprzedzam, niewielkie).
Utwory muszą być do tej pory nigdzie nie publikowane oraz autorskie – nie akceptujemy fanfiction.
Prace należy przesyłać na adres tako.rzecze.cthulhu@gmail.com, w temacie podając słowo „konkurs” oraz kategorię i nick autora (jeśli zgłaszasz się kilka razy, prześlij kilka maili). Prosimy również o nadawanie tytułów opowiadaniom.
Praca powinna mieć standardowe marginesy, interlinię 1,5 i być napisana Georgią 11. Opowiadania niespełniające wymogów będą odrzucane.
Termin nadsyłania utworów upływa 5 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 kwietnia. Najlepsze opowiadania zostaną opublikowane.

Liczymy na zgłoszenia i życzymy powodzenia!

3 komentarze:

 1. Od opowiadania wymagamy natomiast albo pojawienia się elementów baśniowych, albo osadzenia w polskich czy podobnych polskim realiach. A mogą być oba? I czy tzw polskie realia mogą być te z socjalizmu, czy wymaga się koniecznie współczesnych?
  I ostatnie pytanie: czy forma to jest dosłownie i encyklopedycznie rzecz biorąc - tak jak napisaliście - opowiadanie (krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą) czy mogę to sobie podpiąć pod powieść?

  Cz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być wszystko na raz, czasy są dowolne, możesz napisać dowolną formę, o ile się zmieścisz w 50 tys. znaków.

   Usuń